Nicholyn Farms Logo

Our Partners

Nicholyn Farms

Since 1982 our family run farm has placed emphasis on understanding the natural practices that maximize the nutritional benefits of your food. It has been through this commitment that we have maintained a reputation for growing your food traditionally without the use of pesticides, herbicides, hormones or antibiotics.


Available Products

  • $13.95 / Package

($13.95 per pound)

Add
  • $12.95 / Package

($12.95 per pound)

Add
  • $6.95 / Package

(one pound per package)

Out Of Stock
  • $4.00 / Package

(2 pounds per package)

Add
  • $11.00 / 3 per package

($11.95 per pound)

Add
  • $20.00 / 600g

Add
  • $20.00 / 600g

Add
  • $6.00 / 6 Cookies

Add
  • $6.00 / 6 Cookies

Add
  • $6.00 / 6 Cookies

Add
  • $7.50 / 12 Mini Tarts

Add
  • $7.50 / 12 Mini Tarts

Add
  • $7.50 / 12 Mini Tarts

Add
  • $7.50 / 6 Tarts

Add
  • $7.50 / 6 Tarts

Add
  • $7.50 / 6 Tarts

Add
  • $7.50 / 6 Tarts

Add
  • $7.50 / 700g

Add
  • $7.50 / 500g

Add
  • $10.00 / 425g

Add
  • $10.00 / 350g

Out Of Stock
  • $30.00 / Package

($12.95 per pound)

Add
  • $4.50 / 125ml (18g)

Add
  • $4.50 / 125ml (22g)

Add
  • $4.50 / 125ml (18g)

Add
  • $4.50 / 125ml (28g)

Add
  • $7.00 / 125ml (20g)

Add
  • $7.00 / 125ml (20g)

Add
  • $7.00 / 125ml (20g)

Add
  • $7.00 / 125ml (20g)

Add
  • $7.00 / 125ml (20g)

Add
  • $7.00 / 125ml (20g)

Add
  • $11.00 / 3 per package

($11.95 per pound)

Add
  • $12.50 / Package

(680g per package)

Add
  • $8.40 / Package

(one pound per package)

Add
  • $11.00 / 3 per package

($11.95 per pound)

Add
  • $11.00 / 3 per package

($11.95 per pound)

Add
  • $11.00 / 3 per package

($11.95 per pound)

Add
  • $6.50 / Package

(4 per package)

Add
  • $11.00 / 3 per package

($11.95 per pound)

Add
  • $30.00 / 5.5 pound ham

($4.50 per pound)

Add
  • $9.95 / Package

(12 per package)

Add
  • $5.00 / Package

(8 wieners)

Add
  • $17.50 / Package

(3 burgers per package)

Add
  • $12.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $6.50 / Package

(4 per package)

Add
  • $12.00 / Package

(8 hotdogs per package)

Out Of Stock
  • $17.50 / Package

($16.95 per pound)

Add
  • $9.95 / Package

(12 per package)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $12.00 / Package

(2 per package)

Add
  • $9.75 / Package

(4 burgers per package)

Add
  • $15.50 / Each

(1 steak per package)

Add
  • $14.00 / Package

(1 pound per package)

Add
  • $15.00 / 800g

Add
  • $15.50 / Each

(1 steak per package)

Add
  • $12.00 / Package

(2 per package)

Add
  • $3.50 / Package

($1.60 per pound)

Add
  • $12.00 /

(4 per package)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $42.00 / Package

(80 meatballs per package)

Add
  • $11.25 / 900g

Add
  • $45.00 / Each

($15.95 per pound)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $12.75 / Package

($23.95 per pound)

Add
  • $7.50 / Package

($2.50 per pound)

Out Of Stock
  • $9.95 / Package

(4 rolls)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $7.50 / Package

(one pound per package)

Out Of Stock
  • $9.95 / Package

(4 rolls)

Add
  • $7.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $9.95 / Package

(4 per package)

Add
  • $20.00 / Package

($35.95 per pound)

Add
  • $20.00 / 1 Steaks per Package

($25.50 per pound)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $6.50 / Package

(4 per package)

Add
  • $6.00 / package

(10 per package)

Add
  • $6.00 / Package

(10 per package)

Add
  • $20.00 / Package

($4.95 per pound)

Add
  • $18.00 / Package

($19.25 per pound)

Add
  • $30.00 / Package

($4.95 per pound)

Add
  • $15.00 / Package

($21.95 per pound)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $11.00 / Each

(minimum 2lbs each)

Add
  • $20.00 / Package

($39.95 per pound)

Add
  • $8.50 / Package

(1 pound per package)

Add
  • $3.50 / Package

(minimum 454g per package)

Add
  • $7.00 / Package

($14.95 per pound)

Add
  • $22.00 / Half Bushel

(20 pounds)

Add
  • $50.00 / Package

($19.95 per pound)

Add
  • $10.00 / (2 pounds per package)

Add
  • $10.00 / Package

(1 pound per package)

Add
  • $9.25 / Package

($9.25 per pound)

Add
  • $22.00 / Package

($8.25 per pound)

Add
  • $3.50 / 2lb Bag

($1.60/pound)

Add
  • $6.00 / (500g per package)

Add
  • $8.50 / Package

($8.50 per pound)

Add
  • $6.00 / Package

($5.95 per pound)

Add
  • $24.00 / Package

($8.95 per pound)

Add
  • $16.00 / Each

($7.95 per pound)

Add
  • $13.00 / Package

($6.50 per pound)

Add
  • $25.00 / Package

($7.50 per pound)

Add
  • $17.00 / Package

($6.50 per pound)

Add
  • $7.95 / Package

($7.95 per pound)

Add
  • $30.00 / Package

($9.25 per pound)

Add
  • $18.00 / Package

($9.95 per pound)

Add
  • $30.00 / Package

($10.25 per pound)

Add
  • $5.00 / Package

(1 pound per package)

Add
  • $150.00 / Each

($19.19 per pound)

Add
  • $10.00 / Package

($9.95 per pound)

Add
  • $22.50 / Package

(680g per package)

Add
  • $4.50 / Package

($4.50 per pound)

Add
  • $10.00 / Package

($9.95 per pound)

Add
  • $20.00 / Package

($9.50 per pound)

Add
  • $10.00 / Package

($9.50 per pound)

Add
  • $18.00 / Package

($6.95 per pound)

Add
  • $6.00 / Package

($8.50 per pound)

Add
  • $10.00 / Package

($9.50 per pound)

Add
  • $23.00 / Package

($9.95 per pound)

Add
  • $16.00 / Package

($9.25 per pound)

Add
  • $7.00 / Package

($3.75 per pound)

Add
  • $15.00 / Package

($4.25 per pound)

Add
  • $10.00 / Package

($9.95 per pound)

Add
  • $15.00 / Package

($4.25 per pound)

Add
  • $10.00 / Package

($9.95 per pound)

Add
  • $15.95 / Package

(2 pounds per package)

Add
  • $15.00 / Package

($7.50 per pound)

Add
  • $20.00 / 2lb Bag

($8.95 per pound)

Add
  • $20.00 / Package

($10.95 per pound)

Add
  • $20.00 / 2lb Bag

($8.95 per pound)

Add
  • $28.00 / Package

($9.25 per pound)

Add
  • $20.00 / 2lb Bag

($8.95 per pound)

Add
  • $18.00 / Package

($11.75 per pound)

Add
  • $23.00 / Package

($9.50 per pound)

Add
  • $8.00 / Package

($6.95 per pound)

Add
  • $15.95 / Package

(680g per package)

Add
  • $12.00 / Package

($9.50 per pound)

Add
  • $5.00 / Package

($2.50 per pound)

Add
  • $10.00 / Package

($3.95 per pound)

Out Of Stock
  • $9.50 / Package

($4.75 per pound)

Add
  • $2.50 / Each

Add
  • $7.35 / Package

(1 pound per package)

Add
  • $2.50 / Each

Add
  • $15.00 / Package

($2.95 per pound)

Add
  • $3.50 / Each

(1 per package)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $5.00 / 160 g

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $8.00 / Package

(4 per package)

Add
  • $6.50 / Package

(6 Patties)

Add
  • $24.95 / Package

(1.4 pounds per package)

Add
  • $2.00 / Bunch

Add
  • $2.00 / 5 pack

Add
  • $3.00 / Each

($1.39/Pound)

Add
  • $3.00 / Each

($1.39/Pound)

Out Of Stock

Follow Our

Social Media

award
logo01 logo02 logo03 logo04 logo08 logo09 logo10 logo11 logo05 logo06 logo07

© Nicholyn Farms | Website by mediasuite.ca

x

Get The Newsletter

Sign up to receive the latest deals and promotions from Nicholyn Farms! 
Sign Up Now